Разбери какви са причините нещата между теб и сериозната ти половинка да не вървят!
Доказан факт е, че всяка връзка си има своите кризисни моменти. Според редица проучвания в повечето случаи те настъпват на третата и седмата година от запознанството ви. Защо обаче именно в тези периоди отношенията претърпяват катарзис и какво го провокира?
„Проклятието“ на числото 3
Това, че третата година от връзката обикновено е преломна, в никакъв случай не означава, че има нещо мистично и зловещо в този период от отношенията ви. Истината е, че през първите години ти и половинката ти преминавате през няколко етапа на влюбването – от първоначалната тръпка с пеперудите в корема, излизанията всяка вечер на кино или бар с приятели, до по-улегналите отношения, при които се виждате у вас или у тях, за да вечеряте или гледате филми. До този по-лежерен период обикновено се стига именно на третата година и тогава започвате да се питате дали нещата помежду ви са същите и дали вече не сте си омръзнали. Всъщност тук е първият момент на истината – обичате ли се в действителност и склонни ли сте в името на любовта си да пренебрегнете факта, че вече няма как всеки път, когато се видите, да пърхате от щастие, все едно това е първата ви среща.
Обикновено в този етап е твърде вероятно отношенията ви да тръгнат в съвсем нова посока – или да се разделите, или да се ожените.
Любов или привързаност?
Проблемът на седмата година от връзката е по-скоро на психологическа основа. Това е периодът, при който отношенията ви претърпяват истински прелом от гледна точка на вашето бъдеще като двойка. В този момент жената започва да се пита дали все още е влюбена в човека до себе си, или всичко помежду им е просто навик. Тя се измъчва от терзания дали да не започне живота си начисто и да опита нещо ново, или пък да съхрани отношенията с дългогодишната си половинка, с която вече по един или друг начин са се нагодили. Много двойки се разделят именно на седмата година, защото в търсене на отговорите, които я измъчват, нежната половинка започва несъзнателно да търси онова внимание, което е получавала преди време от мъжа до себе си, и да нервничи, поради факта, че не го получава. Мъжете пък често изобщо не разбират каква е причината за странните изблици на половинките им и не правят абсолютно нищо, за да ги накарат отново да изпитат някаква емоция. Ето защо при подобни ситуации често се стига до край на отношенията.
Промяната!
Ако всичко това в момента се случва на теб и си пред дилемата дали да продължиш живота си начисто, като оставиш дългогодишния си приятел, или да съхраниш отношенията си с него – има няколко неща, които е хубаво да знаеш! В момента си доста объркана и това може да повлияе на решението ти и да те тласне в погрешната посока. Преди да зарежеш гаджето, с което си преживяла толкова много и вече си разбрала, че можеш да споделяш и хубавите и лошите моменти – помисли добре какво те очаква без него. Вярно е, че може би ти предстои нова, много по-вълнуваща и емоционална любов, но вероятността тя също да прегори след известно време и тогава да съжаляваш, че си изгубила важен в живота си човек, също не е малка... Тогава обаче едва ли ще има връщане назад!